Atnaujinta Gamtos mokykla

Finansavimo šaltinis

ES Fondas Savivaldybės biudžetas Valstybės biudžetas

Švietimas

Įvykdyti

Švietimas

Švietimas

Projektas įgyvendintas.

2018 m. atnaujinta Gamtos mokykla – puikus pavyzdys, kaip keičiasi ir gražėja miesto veidas.
1934 m. statytas namas, iki šiol kapitališkai neremontuotas, kėlė daug nepatogumų ir rūpesčių, buvo nesaugus. Kai kurios patalpos buvo neeksploatuojamos. Remontuojant atnaujinta arba pakeista pastato stogas, fasadas, visos inžinerinės sistemos, vidaus įranga, įrengti lietaus tinklai, elektros įvadas, keltuvas ir tualetas neįgaliesiems bei kt.
Svarbu tai, kad rekonstruojant išsaugotas statinio architektūrinis autentiškumas, išliko nepakitusios vidaus interjero detalės: mediniai laiptai su turėklais į mansardą ir bokštelį, slenksčiai, durys, krosnies sienelė. Siekiant išsaugoti praeities ženklus, du langai pirmame aukšte – išskirtiniai. Jie pagaminti iš šiuolaikiškų medžiagų, išlaikant pirminę konstrukciją su visomis detalėmis.
Renovavus Gamtos mokyklą iš esmės pagerėjo ir pasikeitė edukacinės erdvės, darbuotojų darbo sąlygos. Šviesios, šiltos ir praeities dvasią išlaikiusios patalpos patinka visiems: mokiniams, darbuotojams, edukacinių renginių dalyviams ir lankytojams. Prie renovuoto pastato nutiesti trinkelėmis grįsti takeliai, įveistas senovinių rožių veislių gėlynas.
Visa tai stiprina ir motyvuoja mokyklos bendruomenę kurti atvirą aplinkosauginės kultūros židinį panevėžiečiams, padedantį puoselėti žmogaus ir gamtos darną.
Gamtos mokyklai atnaujinti skirta 382,3 tūkst. Eur: 302 tūkst. Eur – iš Valstybės investicijų programos, 79,3 tūkst. Eur – iš Panevėžio miesto biudžeto.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2016 m. rugpjūtis – 2018 m. birželis.

Projekto vadovas
Benjaminas Pučkis, tel. (8 45) 50 13 89,
El. paštas benjaminas.puckis@panevezys.lt

Projektas užbaigtas