PROJEKTAS „ŽALIOJI KRYPTIS“

Finansavimo šaltinis

ES Fondas

Tarptautiniai projektai

Vykdomi

Tarptautiniai projektai

Tarptautiniai projektai

Panevėžio miesto savivaldybė pagal Europos Sąjungos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programą (angl. Citizens, Equality, Rights and Values Programme) įgyvendina projektą „Žalioji kryptis“ (angl.  „GREENUP: European youth reflecting about the green future of Europe“) partnerio teisėmis. Projektas vykdomas programos 2 kryptį „Piliečių įtraukimas ir dalyvavimas“, skirtą piliečių įsitraukimui ir dalyvavimui demokratiniame Sąjungos gyvenime bei skirtingų valstybių narių piliečių mainų skatinimui bei bendros Europos istorijos aptarimui.

 

Pagrindinė projekto tema – Diskusijos apie Europos žaliąjį kursą kaip atsaką į COVID-19 krizę.

Projekto vedantysis partneris – Tibi savivaldybė (Ispanija).

Projekto partneriai:

  • Savanoriško darbo vystymo asociacija, Novo Mesto (Slovėnija);
  • Garbo vietos taryba, Garbas (Malta);
  • Panevėžio miesto savivaldybės administracija (Lietuva);
  • Kaimo plėtros asociacija LAG Agro Lider, atstovaujanti Kruševo savivaldybei (Šiaurės Makedonijos Respublika);
  • Westpannon regioninės ir ekonominės plėtros viešoji pelno nesiekianti įmonė, atstovaujanti
  • Halasio savivaldybei (Vengrija);
  • Farkadonos savivaldybė (Graikija);
  • Todoro Kableškovo aukštoji transporto mokykla, atstovaujanti Sofijos savivaldybei (Bulgarija).

 

Projekto metu tarptautiniuose renginiuose bus aptariamos aktualios temos apie jaunimo pilietinį dalyvavimą ir Europos žaliąjį kursą susiduriant su COVID19 pandemijos sukelta socialine krize, dalyviai gaus naujų ir tvirtų žinių apie pilietinius ir politinius įgūdžius (įgyti socialinę ir moralinę atsakomybę, apsiginti nuo demagoginių pranešimų, gerbti ir vertinti kultūrų įvairovę ir t. t.). Kiekvienas partneris sieks į savo organizuojamą renginį pritraukti pilietinės visuomenės organizacijose dirbančius jaunus žmones. Taip bus sudaryta galimybė maksimaliai padidinti poveikį vietos lygmeniu, taip pat taikyti konkrečias projekto veiklas kiekvienoje tikslinėje teritorijoje.

 

Tarptautinis renginys Panevėžyje numatomas 2023 m. pradžioje. Renginio metu ekspertai moderuos renginio dalyvių diskusijas ir dirbtuves, kuriose dalyviai iš Panevėžio bei svečiai iš projekto partnerių miestų analizuos dabartinę savo elgseną, paplitusius įpročius, kurie neatitinka žaliųjų tikslų, ir ieškos šiems įpročiams alternatyvų. Bus diskutuojama ir ieškoma sprendimo būdų, kaip būtų galima padidinti jaunimo įsitraukimą, kokius veiksmus būtų galima įgyvendinti. Kadangi renginyje dalyvaus ne tik svečiai iš projekto partnerių, bet ir Panevėžio miesto jaunimo organizacijų, universitetų bei vietinės valdžios atstovai, bus užtikrintas projekto rezultatų ir sąmoningumo sklaidos tęstinumas atstovaujamose organizacijose.

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2022 m. gegužės 1 d. –  2024 m. balandžio 30 d.

Bendra Projekto vertė – iki 148 000,00 Eur (kiekvienam projekto partneriui skiriama iki 18 500,00 Eur projekto veikloms vykdyti)

 

PROJEKTO EIGA

 

2022-05-19 Įvyko pirmasis nuotolinis projekto partnerių susitikimas, kurio metu aptartos būsimų renginių datos, kiekvieno projekto partnerio užduotys ir kita svarbi informacija.

2022–04–27 pasirašyta projekto „Žalioji kryptis“ finansavimo sutartis tarp Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (angl. EACEA) ir visų projekto partnerių;

2022-02-21 Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr.A-152 sudaryta Projekto įgyvendinimo komanda;

2022-02-17 Panevėžio miesto savivaldybės taryba sprendimu Nr. 1–42 pritarė dalyvavimui Projekte „Žalioji kryptis“ partnerio teisėmis ir jo įgyvendinimui;

2022-01-14 Europos švietimo ir kultūros vykdomoji įstaiga (angl. EACEA) informavo apie teigiamus paraiškos vertinimo rezultatus ir pakvietė konsorciumo partnerius pasirašyti dotacijos sutartį.

2021-08-27 vedantysis partneris Tibi savivaldybė pateikė paraišką Europos Sąjungos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos Miestų tinklų priemonei.

2021-08-25 Panevėžio miesto savivaldybės Investicijų projektų atrankos grupės posėdžio rašytinės procedūros tvarka buvo pritarta Panevėžio miesto savivaldybės dalyvavimui projekte, kurio pagrindinė tema – „Diskusijos apie Europos žaliąjį kursą kaip atsaką į COVID-19 krizę“, partnerio teisėmis pagal ES piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programą.

 

Indrė Juodikė, tel. (8 45) 469 743

El. paštas   indre.juodike@panevezys.lt

 Projekto vadovo pavaduotoja Jolanta Rimdžiūtė, tel. (8 45) 501 329

El. paštas jolanta.rimdziute@panevezys.lt

Iki projekto baigimo liko 671 dienos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.