PROJEKTAS „PERĖJIMAS NUO INSTITUCINĖS GLOBOS PRIE BENDRUOMENINIŲ PASLAUGŲ SOSTINĖS REGIONE, VIDURIO IR VAKARŲ LIETUVOS REGIONE“

Finansavimo šaltinis

ES bendrai finansuoja

Socialinė sritis

Vykdomi

Socialinė sritis

Socialinė sritis

Panevėžio miesto savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir partneriu Jaunuolių dienos centru pradeda vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ (Nr. 07-018-P-0001) (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.

Projekto tikslinė grupė – suaugę darbingo amžiaus asmenys, turintys intelekto ir/ar psichikos negalią.

Projekto veiklos:

I. Intelekto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų atvejo vadyba.

Atvejo vadybos modelio taikymo tikslai:

  1. skatinti psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčių asmenų savarankišką gyvenimą ir dalyvavimą bendruomenėje;
  2. skatinti alternatyvių institucinei globai paslaugų plėtrą bendruomenėje siekiant prevencijos patekimui į stacionarias socialines globos įstaigas;
  3. mažinti artimųjų, globojančių ir (ar) prižiūrinčių asmenis, turinčius psichikos ir (ar) intelekto negalią, patiriamą psichologinę, emocinę, fizinę naštą rūpinantis negalią turinčiuoju;
  4. užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, teikiančių socialines, sveikatos priežiūros, teisines, švietimo ir kitas paslaugas, reikalingas asmenų individualių poreikių tenkinimui, veiklos koordinavimą ir skatinti jų bendradarbiavimą.

Atvejo vadybininko paslauga teikiama Panevėžio miesto teritorijoje, įdarbinti 2 atvejo vadybininkai.

II. Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas socialinėse dirbtuvėse.

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą. Socialinių dirbtuvių paslaugos teikėjas – Jaunuolių dienos centras.

Projektu bus užtikrintas perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų asmenims su negalia, plėtojama socialinių paslaugų, teikiamų Panevėžio miesto asmenims su negalia, infrastruktūra. Atsiras nauja socialinė paslauga – socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas (socialinės dirbtuvės). Projektu taip pat įgyvendinama valstybinė negalios politikos pokyčių programa, plėtojamas prieinamumas paslaugų asmenims su psichikos ir (ar) intelekto negalia.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2024 m. balandis – 2029 m. IV ketvirtis.

Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Daugiau informacijos apie Projektą ir jo vykdomas veiklas rasite: https://pertvarka.lt/projektai/bendruomeniniu-paslaugu-projektas-2024-2029-m/

 

PROJEKTO EIGA

Socialinių dirbtuvių veiklas galite sekti FB puslapyje „Kita Mėnulio pusė”.

2024 12 12 vyko susitikimas su tikslinės grupės paslaugų gavėjais. Susitikimo metu analizuoti tarpusavio santykiai, siekiant išsiaiškinti  tolimesnius tikslinės grupės asmenų poreikius.

2024 spalį-lapkritį vyko dailės terapijos užsiėmimai tikslinės grupės paslaugų gavėjams.

2024 09 2-6 vyko kompiuterinio raštingumo mokymai tikslinės grupės paslaugų gavėjams.

2024 08 13 vyko civilinės saugos mokymai tikslinės grupės paslaugų gavėjams.

2024 07 25 vyko pirmosios pagalbos mokymai tikslinės grupės paslaugų gavėjams.

2024 07 05 Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A-510 patvirtinta Atvejo komanda darbui su psichikos ir (ar)  intelekto negalią turinčiais asmenims. Projektą vykdo 2 atvejo vadybininkės, dirbančios su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis. Paslaugos teikiamos 40 asmenų.

2024-02-14 pasirašyta Projekto įgyvendinimo sutartis Nr. 22-291 tarp projekto vykdytojos Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos dėl atvejo vadybininko paslaugos teikimo.

2024-01-22 pasirašyta Projekto įgyvendinimo sutartis Nr. 22-102 tarp projekto vykdytojos Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos ir Jaunuolių dienos centro dėl socialinių dirbtuvių paslaugų teikimo.

2023-08-24 Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-241 pritarta dalyvavimui projekte „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ partnerio teisėmis.

 

Projekto koordinatorė Violeta Petraitienė, tel. (8 45) 501385

El. paštas violeta.petraitiene@panevezys.lt

Iki projekto baigimo liko 1718 dienos